Tipy majstrov grilu

Zapálenie kotlového grilu

Na zapálenie kotlového grilu odporúčame použiť komínový štartér. Komínový štartér je dutý kovový valec s drôtenou mrežou, ktorá je privarená vnútri štartéra asi 8 cm od spodnej časti. Po jeho obvode sú vyvŕtané veľké diery, ktoré zabezpečia, aby vzduch prúdil aj pod uhlím, ktoré je umiestnené v hornej časti štartéra a tým zabezpečí rovnomerné horenie.

Postup pre zapálenie uhlia či brikiet v komínovom štartéri:

1. Na palivový rošt grilu umiestnite 2 až 3 podpaľovacie kocky a zapáľte ich. Do komínového štartéra nasypte uhlie či brikety a postavte ich nad zapálené kocky.

Pozn. Ak nemáte podpaľovacie kocky, použite 2 až 3 mierne pokrčené listy novín s drobnými trieskami vnútri.

2. Nasledujúcich cca 20 minút môžete sledovať ako efekt komínového štartéra pomáha rovnomerne rozpáliť jednotlivé uhlíky.

3. Uhlíky sú správne rozpálené akonáhle žiaria sýto červeno-oranžovou farbou, čo trvá 15 až 20 minút. V tomto okamihu ich nasypeme na palivový rošt.

Pozn. Nezabúdajte na kvalitné nehorľavé rukavice, ktoré ochránia vaše ruky pred popálením.


Zapálenie plynového grilu

Sedem bodov pre správne zapálenie plynového grilu:

1. Zdvihnite poklop grilu a otvorte ventil na PB nádobe.

2. Otočte ovládačom predného horáka a nastavte ho na vysokú hodnotu.

3. Počkajte 2 až 3 sekundy, aby sa plyn v zapaľovacej komore nahromadil.

4. Stlačte tlačidlo na zapaľovanie. Horák grilu by mal byť po prvom či druhom stlačení tlačidla zapálený. V opačnom prípade skontrolujte, či nie je zanesený nečistotami.

5. Akonáhle je predný / hlavný horák grilu dostatočne zahriaty, otočte ostatné ovládače na vysokú hodnotu, čím sa okamžite zapália aj ostatné horáky.

6. Zavrite poklop a predhrejte gril na vysokú teplotu, cca 300 °C.

7. Potom nastavte teplotu podľa receptu.

Nákupný košík
naša predajňa
Naše prodejna foto
spôsob doručenia
DPD
Newsletter

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookies. Súhlasím