História - fakty

V roku 1952 vynašiel George Stephen prvý kotlový gril.

V roku 1958 kupuje Stephen Weber Bros. factory a stáva sa jediným vlastníkom, venujúcim všetku svoju energiu a čas výrobe a predaju kotlových grilov Weber®.

V rokoch 19601970 reputácia spoločnosti prerastá americký stredozápad a stáva sa celoštátne známou značkou s distribúciou do maloobchodných predajní po celých Spojených štátoch amerických.

V roku 1985 spoločnosť uvádza na trh revolučný rad plynových grilov - model Genesis®.

V roku 1989 spoločnosť využila svoje obrovské znalosti zo sveta grilovania a otvorila prvý Weber Grill® Restaurant v meste Wheeling. Po veľkom úspechu čoskoro nasledovali ďalšie tri reštaurácie v mestách Lombard (1999), Chicago (2002) a Schaumburg. Zatiaľ posledná reštaurácia bola otvorená v roku 2007 v Indianapolis.

V roku 2003 prišla spoločnosť s prenosným plynovým grilom radu Q. Jeho jedinečný futuristický design v kombinácii so špičkovými materiálmi znamenal okamžite obrovský úspech. V súčasnej dobe vyrába spoločnosť osem grilov radu Q, a to ako plynový, tak na uhlie i na elektrickú energiu.

V máji 2004 získala spoločnosť Weber-Stephen Products Co. značku Ducane a začala s redesignom a distribúciou týchto grilov v USA a Kanade.

V roku 2007 odhalila spoločnosť svoj najväčší a najambicióznejší obchodný projekt, keď v jednom jedinom roku ponúkla 14 nových plynových grilov. Zatiaľčo špičková kvalita ostala nezmenená, priniesla spoločnosť celkom nový design, odrážajúci sa v ohromujúcich krivkách a elegantnej línii veľkých plynových grilov a veľkým výberom povrchov od nerezu až po niekoľko farebných kombinácií. Spoločnosť Weber-Stephen teda predstavila štyri nové modely v rade Summit, osem v rade Genesis a zaviedla celkom nový rad Spirit s dvomi novými grilmi.

V roku 2009 predstavila spoločnosť svoj prvý elektrický gril Weber Q 140 pre zákazníkov, ktorí nemôžu vo svojom bydlisku používať plynové či kotlové grily.

V roku 2017 sa spločnosť Weber opäť pokúsi o revolúciu a to s novou modelovou radou grilu Weber Genesis II.

Nákupný košík
naša predajňa
Naše prodejna foto
spôsob doručenia
Toptrans
Newsletter

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookies. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookies. Súhlasím